STUDIA LICENCJACKIE I ROK ZEROWY

STUDIA W ANGLII I LONDYNIE TO TAKŻE SZANSA DLA CIEBIE!

STUDIA LICENCJACKIE OD 2020 ROKU

  • Z naszą pomocą, wciąż można teraz starać się (i dostać) na studia od 2020 roku.
  • Im wcześniej będziesz się starać na studia, tym większe szanse na miejsce lub korzystną ofertę miejsca, więc najlepiej skontaktować się z nami JAK NAJSZYBCIEJ!

Episteme organizuje bezpłatnie wszystkie rodzaje studiów, także:

  • studia przedlicencjackie (tzw. Rok Zerowy lub Foundation) odpowiednie dla osób, które nie spełniają warunków wstępnych uczelni brytyjskich,
  • studia licencjackie od 1 roku,
  • przeniesienia na 2 lub 3 rok studiów licencjackich w Anglii.
WSZYSTKIE MOŻLIWE KIERUNKI

Na uniwersytetach brytyjskich studiuje się wszystkie możliwe kierunki np. biznesowe, filmowe, humanistyczne, informatyczne, politologiczne, artystyczne, aktorskie, biologiczne, inżynierskie, dziennikarskie, muzyczne, architekturę, filologię angielską i inne języki obce, pedagogikę, psychologię, media, prawo, PR, turystykę, matematykę i inne nauki ścisłe etc. Jest nawet niespotykany kierunek w Anglii – Interpreting and Translation Polish English.

Być może z małymi wyjątkami, Episteme organizuje studia i przeniesienia na studia na WSZYSTKICH możliwych kierunkach.

STUDIA BEZ CERTYFIKATU JĘZYKOWEGO

Większość uniwersytetów brytyjskich wymaga certyfikatu językowego.

Dzięki wieloletniej współpracy z uczelniami, Episteme wynegocjowało, aby kandydaci Episteme z odpowiednimi wynikami z matury, nie musieli zdawać egzaminów językowych. Z naszą pomocą, można więc zostać przyjętym na studia BEZ certyfikatu z języka angielskiego.

Studia bez certyfikatu językowego są też możliwe dla wielu innych osób w odpowiedniej sytuacji. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy studia bez certyfikatu są możliwe dla Ciebie, najlepiej skontaktować się z Episteme.

PRZYSTĘPNE WARUNKI PRZYJĘCIA

Wymagania wstępne na studia zależą od kierunku i uniwersytetu etc., ale z Episteme są możliwe do zrealizowania.

Szanse przyjęcia są większe, jeżeli można wykazać się dobrymi wynikami. Jednak wbrew powszechnej opinii i z pomocą Episteme, które negocjuje korzystne warunki przyjęcia dla osób z Polski od wielu lat, studia w Wielkiej Brytanii są dostępne nie tylko dla wyróżniających się kandydatów.

W czasie wieloletniej działalności, Episteme napotkało wiele osób, które obawiały się, że nie mają szans na studia w Anglii, a okazało się, że całkowicie niepotrzebnie.

Najlepiej więc, jeśli chcesz się dowiedzieć czy możesz dostać się na studia w Anglii lub masz wątpliwości na ten temat, skontaktować się z nami i poinformujemy czy studia dla Ciebie są możliwe. Czytaj dalej

episetme licencjackie studenci
POŻYCZKA RZĄDOWA NA CZESNE

Całe czesne wymagane przez dany uniwersytet angielski można pokryć biorąc pożyczkę rządową. Tę pożyczkę trzeba będzie spłacać w małych ratach PO UKOŃCZENIU STUDIÓW TYLKO wtedy, jeśli Twoje roczne zarobki brutto przekroczą ustalone progi dochodów czyli:

  • £25 725 pracując po studiach w Wielkiej Brytanii lub
  • £15 435 pracując po studiach w Polsce.

UWAGA: Do niedawna te progi dochodów wynosiły £25 000 brutto rocznie oraz £10 000.

Podwyższenie progów dochodów przez rząd brytyjski jest oczywiście pozytywną zmianą dla absolwentów – lepiej być zobowiązanym do spłaty pożyczki od zarobków powyżej £15 435 niż £10 000 na rok (pracując po ukończeniu studiów w Polsce). Jednak jeśli uzna się za stosowne, oczywiście można zacząć spłacać pożyczkę od niższych zarobków lub spłacić ją całkowicie według własnego indywidualnego uznania.

Zasady spłaty pożyczki są zasadami rządowymi i dotyczą KAŻDEGO UNIWERSYTETU i każdej instytucji edukacji wyższej w Anglii. Czyli jeśli publikowane są gdzieś informacje, że progi dochodów wynoszą £25 000 i £10 000, są to informacje już nieaktualne.

STUDIA MOŻLIWE DLA KAŻDEGO!

Plusem pożyczki na czesne jest to, że za studia nie trzeba płacić ani przed ich rozpoczęciem ani w czasie ich trwania. Nie trzeba więc mieć oszczędności na czesne. Co więcej, jeżeli zarobki nie przekroczą ustalonych progów dochodów (wymienionych powyżej), nie trzeba będzie pożyczki spłacać i studia licencjackie będą bezpłatne.

dziewczyna

Dzięki takiej pożyczce, studia są przystępne nie tylko dla tych zamożnych kandydatów, którzy mogą za nie zapłacić z góry. Studia w Anglii są możliwe dla każdego, bez względu na dochody rodziców czy oszczędności i jest to szansa także dla Ciebie.

Więcej informacji na temat pożyczki i jej spłaty: Czytaj dalej

Od początku działalności, bezpłatnie pomagamy w staraniach o pożyczkę i pomoc finansową na studia w Anglii.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz otrzymać więcej informacji na temat pożyczki i WSZELKIEJ POMOCY FINANSOWEJ, najlepiej skontaktować się z Episteme.

PRACA ZAROBKOWA

Na studiach w Anglii jest stosunkowo mało zajęć – około 12-15 h w tygodniu. Studenci zwykle układają sobie zajęcia na 3 dni w tygodniu, dzięki czemu jest dużo czasu na pracę zarobkową. Większość osób pracuje zarobkowo w czasie studiów, wiele osób utrzymuje się z własnej pracy i jest to całkowicie możliwe.

Więcej informacji znajduje się na podstronie: Praca zarobkowa

BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
na uniwersytetach Episteme

Na wszystkich uczelniach reprezentowanych przez Episteme są bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla studentów. Nie są to zajęcia obowiązkowe, ale można się douczać języka (bezpłatnie) w czasie studiów. Nie trzeba więc obawiać się, że poziom języka nie jest odpowiednio dobry, aby studiować w Anglii!

STUDIA LICENCJACKIE – PODSTAWOWE INFORMACJE

Studia licencjackie kończą się zwykle uzyskaniem tytułu naukowego Licencjata, najczęściej:

  • Licencjata Nauk Humanistycznych (BA, Bachelor of Arts) lub
  • Licencjata Nauk Ścisłych (BSc, Bachelor of Science).

Są także inne tytuły np. LLB (Licencjat Prawa), BEng (Licencjat Inżynierii), BEd (Licencjat Pedagogiki) etc.

Studia licencjackie trwają zwykle 3 lata, ale na niektórych kierunkach studiuje się dłużej. Na przykład, filologie obce kończy się zazwyczaj w ciągu 4 lat, jako że jeden rok spędza się w kraju, którego język się studiuje. Czytaj dalej

Jeżeli zamierzasz ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii,
skontaktuj się z Episteme.

Można skontaktować się za pomocą formularza kontaktowego:

Skontaktuj się
i zacznij spełniać
swoje marzenia!

Do odważnych
świat należy!