Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!   Działamy już od 2003 roku.

Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!    Działamy już od 2003 roku.

Studenci o studiach
i Pomocy episteme

Monika z Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie), przyjęta na 1 rok BSc Business Information Systems.

„Uważam, że studia w Anglii są najlepszą życiową inwestycją. Czas spędzony w tak różnorodny sposób, z tyloma możliwościami szkoleniowymi, możliwość dodatkowych zajęć, nauka języków obcych, spotkania integracyjne, multikulturowość oraz różnorodność wiekowa jest wyjątkowym okresem w życiu wszystkich, którzy studiowali w Anglii.

Kontakt z nauczycielami był dla mnie wyjątkowy: za każdym razem, gdy nie wiedziałam lub nie rozumiałam czegoś, nauczyciele byli dla nas. Kontakt bezpośredni, przez email, spotkania w godzinach biurowych: było to czymś naprawdę pomocnym.

Mój uniwersytet jest bardzo dobrze wyposażony we wszelkie nowości techniczne; programy są często dopasowywane w zależności od zmian technicznych. Materiały naukowe są dostępne w wielu formach. Biblioteki pełne książek w wielu formach – książki, materiały online, czasopisma, wyszukiwarki łatwe do obsługi itd.

Prace grupowe są zazwyczaj wyzwaniem, lecz uczą pracy w grupie oraz delegowania osób do przygotowywania odpowiednich informacji. Spotkania w plenerze z wykładowcami, jako pomoc w zadaniach, są częścią prac grupowych.

Pierwszy rok jest stosunkowo łatwy, drugi uważam za najtrudniejszy ze względu na przeskok w poziomach, lecz trzeci już jest przyjemnością: pisanie prac dyplomowych, ustawianie grafiku zajęć przez studenta, kontakt z wybranym promotorem i egzaminy końcowe. Wszystko to daje dużo stresu, ale także wolności i satysfakcji z własnych osiągnięć.

Gdyby nie pomoc Episteme, zaufanie w stosunku do mojej osoby oraz przejście z Episteme przez administrację, pewnie nigdy bym się nie dostała na studia. Emaile Episteme dotyczące wypełniania dokumentów, procedura administracyjna, bezpośrednia pomoc i kontakt były nieocenioną pomocą.
Nie jestem już młodą osobą, lecz chętną do powiększania wiedzy i dzięki Episteme udało mi się osiągnąć mój kolejny sukces życiowy, kończąc Uniwersytet z najlepszą oceną.

Dzięki Episteme jestem dumna, iż udało mi się dostać na studia i skończyć je z bardzo dobrym wynikiem. A jako student w obcym kraju, podniosłam średnią ocen Polaków studiujących za granicą kraju.

W dniu, w którym dowiedziałam się, że Episteme pomoże mi dostać się na Uniwersytet zmieniłam pracę. Zaczęłam pracować w sklepie na popołudniową zmianę. W pierwszym roku było to 5 dni pracy i 4 dni studiów. W drugim roku 4 dni pracy i 4 dni studiów, a w 3 roku, 4 dni pracy i 3 dni studiów skondensowanych zajęć.

Uniwersytety dają możliwość studentom na znalezienie pracy. Jednakże wykładowcy proszą, aby praca nie była podstawowym miernikiem studenta. Uważam, iż czy chcemy pracować i studiować zależy od nas samych. Jednakże na pewno nie będzie to kolidowało, jeśli sami postawimy sobie odpowiednie priorytety.”