Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!   Działamy już od 2003 roku.

Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!    Działamy już od 2003 roku.

STUDENCI O STUDIACH
I POMOCY EPISTEME

Marzena z Przeworska (woj. podkarpackie), przyjęta na 3 rok BEng Mechanical Engineering.

„Ze studiów jestem bardzo zadowolona. Na początku bałam się, że sobie nie poradzę, ale wszystko dobrze się układa. Studia w Wielkiej Brytanii zupełnie różnią się od tych w naszym kraju. Wiem z własnego doświadczenia, ponieważ skończyłam 2 lata na uczelni w Polsce.

Na początku obawiałam się najbardziej o koszt studiów i o kredyt studencki, ale całkiem niepotrzebnie. Statystyki mówią, że każdy po otrzymaniu dyplomu otrzymuje dobrze płatną pracę w swoim zawodzie także mam nadzieję, że też tak będzie w moim przypadku.

Na studia w Anglii przeniosłam się prosto na ostatni rok dzięki pomocy EPISTEME. Proces rekrutacji okazał się bardzo łatwy, gdyż wszystkie informacje zespół Episteme przekazywał mi drogą elektroniczną lub telefonicznie w języku polskim. Ułatwiło mi to bardzo uzupełnianie dokumentów, których treść czasami wydawała się dla mnie niejasna. O przeniesienie zaczęłam starać się dosyć późno.

Pomimo tego, że czasami bywało ciężko i nie wszystko rozumiałam, to nie żałuję. Na studiach licencjackich, zajęcia miałam 2 razy w tygodniu, łącznie około 12 godzin, co pozwalało mi pracować i samodzielnie się utrzymać.

Uniwersytet jest bardzo dobrze wyposażony, posiada kilkanaście sal komputerowych do użytku studentów oraz bibliotekę z bardzo dużymi zasobami. Ponadto dla studentów z zagranicy oferowane są darmowe kursy języka angielskiego.

Na Uniwersytecie poznałam wielu znajomych z różnych krajów świata. System nauki jest inny, gdyż bardziej opiera się na samodzielnej pracy. Zawsze jednak można liczyć na pomoc kolegów i wykładowców.

Na początku obawiałam się najbardziej o koszt studiów i o kredyt studencki, ale całkiem niepotrzebnie. Statystyki mówią, że każdy po otrzymaniu dyplomu otrzymuje dobrze płatną pracę w swoim zawodzie, więc mam nadzieję, że też tak będzie w moim przypadku.

Obroniłam już pracę inżynierską, a w październiku tego samego roku zdecydowałam się rozpocząć 3-letnie studia doktoranckie. Doktorat w Anglii polega na samodzielnej pracy nad projektem oraz na prowadzeniu zajęć ze studentami. Ponadto, doktoranci są zachęcani przez profesorów do pisania i publikowania własnych artykułów naukowych oraz udziału w międzynarodowych konferencjach. Dzięki tej możliwości moja przyszła kariera dopiero się rozpoczyna.

Zdecydowanie polecam studia w Anglii, które rozwijają pewność siebie, doskonalą język i otwierają drzwi do kariery.”