Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!   Działamy już od 2003 roku.

Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!    Działamy już od 2003 roku.

STUDENCI O STUDIACH
I POMOCY EPISTEME

Karolina z Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie), przyjęta na 1 rok BSc Psychology with Criminology.

„Mam na imię Karolina. Studiuję Psychologię z Kryminologią w Anglii. Z pewnością nie jednemu z was wydaje się, że perfekcyjna znajomość języka angielskiego jest niezbędna do studiowania takich czy podobnych kierunków. Nic bardziej mylnego!

Pamiętam, że jak pierwszy raz skontaktowałam się z Episteme, a było to w trakcie roku akademickiego, chciałam tylko zadać kilka pytań odnośnie studiów, podkreślając, że jeszcze nie jestem gotowa na studia. Jednak, ku mojemu zdziwieniu, w odpowiedzi usłyszałam, że mogę studiować już od zaraz jako, że były wolne miejsca i język angielski nie powinien stanowić większego problemu, ponieważ każda uczelnia prowadzi kursy językowe dla obcokrajowców… Brzmiało to tak prosto, a ja mimo wszystko się bałam. Przez ten strach przekładałam i odwlekałam tę moją decyzję o studiach, ale w końcu pomyślałam sobie, spróbuję i wiecie co, nie żałuję! Strach ma tylko wielkie oczy.

Chociaż przyznam, że początek był trudny, jako że nie rozumiałam wiele z wykładów, ale z czasem rozumiałam coraz to więcej i więcej. Z każdym problemem mogłam zwrócić się do kogoś, mam tu na myśli zarówno studentów jak i wykładowców. Wykładowcy są bardzo pomocni i wyrozumiali, może nie wszyscy, ale ja starałam się wyszukiwać tylko takich co są.

Myślę, że warto też wspomnieć o tym, że bez żadnych większych problemów można studiować dziennie i pracować w Anglii. Ja mam taki plan zajęć, że mogę pracować zarówno w weekendy jak i w niektóre dni w ciągu tygodnia, nie zawalając przy tym nauki.

Naprawdę zachęcam do studiów w Anglii szczególnie tych, którzy nie wierzą w to, że bariera językowa jest do pokonania. Myślę, że ja jestem żywym przykładem na to, że jeśli tylko się chce, to można bez perfekcyjnej znajomości języka, poradzić sobie na studiach i może zabrzmi to trochę nieskromnie, to nawet całkiem nieźle!

A wszystko to zawdzięczam Episteme, bo tak naprawdę dzięki tej organizacji pokonałam swój strach i zdecydowałam się na podjęcie tak ważnej decyzji w moim życiu jak studia w Anglii. Odkryłam, że można robić to, co się naprawdę lubi, jeśli tylko się tego chce. Dziękuję.

Chciałabym bardzo polecić innym młodym ludziom, żeby pokonywali swój strach i decydowali się na studia w Anglii przy pomocy Episteme, bo naprawdę warto.

Pozdrawiam Wszystkich, szczególnie tych Wątpiących i Niedowierzających! :)”