Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!   Działamy już od 2003 roku.

Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!    Działamy już od 2003 roku.

STUDENCI O STUDIACH
I POMOCY EPISTEME

Justyna z Jastrzębia Zdroju (woj. śląskie), przyjęta na 1 rok BA Criminology (Policing).

„Witam serdecznie. Studiuję kryminologię na brytyjskiej uczelni. Pamiętam mój pierwszy dzień, rozpoczęcie roku i mój wielki szok, ponieważ wyposażenie uniwersytetu, pracownicy i nauczyciele zrobili na mnie ogromne wrażenie. Wyposażenie uczelni jest bardzo bogate; do dyspozycji studentów są komputery, laptopy, a w salach wykładowych są zastosowane nowoczesne technologie.

Pracownicy uczelni są bardzo pomocni i jeśli wystąpi jakiś problem od razu udzielają pomocnych wskazówek. Można zapisać się na dodatkowe zajęcia – jest na przykład pomoc w pisaniu esejów – taka praca akademicka jest dla mnie czymś nowym i warto skorzystać z pomocy. Wykładowcy prowadzą zajęcia na podstawie przygotowanych prezentacji multimedialnych, dzięki czemu wykłady są bardzo interesujące i łatwo można zrozumieć omawiany temat.

Bardzo jestem zadowolona z uczelni, program również wydaje się bardzo interesujący. Jest bardzo dużo czytania, pisania, ale dzięki temu uczę się dużo nowych słów z języka angielskiego.

Na początku roku pracowałam full-time na nocną zmianę, ale po jakimś czasie zrezygnowałam, aby więcej czasu poświęcić nauce. Bez problemu można znaleźć pracę na pół etatu i pogodzić naukę z pracą. Na uczelni jest tylko 9 godzin obowiązkowych w ciągu tygodnia.

Oczywiście w bibliotece po zajęciach spędza się dużo czasu, ponieważ jest to najlepsze miejsce do nauki i jest bardzo szeroki wybór książek. Każdy przedmiot ma swoją książkę obowiązkową, z której na każdy tydzień jest rozdział do przeczytania i postawione do niego pytania, na które odpowiada się i dyskutuje na seminariach. Podsumowując: mój uniwersytet jest dla mnie wymarzoną uczelnią, spełnia wszystkie moje oczekiwania. Ze spokojnym sumieniem polecam każdemu.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie Episteme. Nasza współpraca od samego początku była bardzo sprawna i jestem pewna, że bez pomocy Episteme moje marzenie o studiach na uczelni brytyjskiej byłoby nie do zrealizowania. Dzięki ich pomocy, skomplikowany proces rekrutacyjny staje się bardzo prosty i jasny dla każdego przyszłego studenta. Jeżeli któryś z moich znajomych będzie myśleć o studiach w Wielkiej Brytanii, na pewno polecę pomoc Episteme. Jeszcze raz pragnę podziękować za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.”