Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!   Działamy już od 2003 roku.

Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!    Działamy już od 2003 roku.

STUDENCI O STUDIACH
I POMOCY EPISTEME

Helena z Warszawy,
przyjęta na 1 rok studiów BSc Psychology.

„Dzięki pomocy Episteme jestem studentką na uniwersytecie w Londynie. Pomoc Episteme jest naprawdę ogromna – wszystkie formalności załatwiane są bardzo szybko i rzetelnie, a zarazem w miłej atmosferze. Bardzo cieszę się, że miałam przyjemność korzystania z darmowych (!) usług Episteme, dzięki któremu możliwość studiowania w Anglii staje się dużo bardziej realna. Dodatkowo, poza załatwianiem samych studiów, Episteme daje szereg wskazówek gdzie i jak można ubiegać się o pomoc finansową i wiele, wiele innych.

Jestem studentką pierwszego roku Psychologii, ale zajęcia mam tylko dwa razy w tygodniu, więc jestem w stanie również pracować, co da się tutaj spokojnie pogodzić.

Nie ma ‘wkuwania’ materiału na pamięć, żeby napisać egzamin, a potem zapomnieć. I choć jest duże nastawienie na pracę samodzielną, wszyscy pracujący na uniwersytecie ludzie są pomocni i uprzejmi. Techniki przyswajania wiedzy są bardzo praktyczne, np. pisanie przeróżnych prac ukierunkowanych już w stronę prac naukowych. Przez to dużo lepiej i na dłużej przyswaja się wiadomości, a do tego od początku studiów oswajamy się z pisaniem poważnych prac, co jest również przygotowaniem do pracy w zawodzie. Na pierwszym roku nie ma też sesji i rok kończy się wcześniej, co również pomaga w oswojeniu się z nowym otoczeniem, środowiskiem i z samymi studiami.

Bardzo podoba mi się to, że jest wiele zagranicznych studentów, z którymi można znaleźć wspólny język, między innymi dzięki temu, że są w podobnej sytuacji – często daleko od domu rodzinnego.

Uniwersytet oferuje też szereg bezpłatnych zajęć pomagających w studiowaniu. Są zajęcia grupowe, a także indywidualne, gdzie przy wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca, odpowiedni pracownicy pomagają osiągnąć wiedzę niezbędną lub ułatwiającą studiowanie. Są zajęcia z pisania esejów i innych prac w zależności od kierunku studiów, zajęcia dla obcokrajowców (i nie tylko) gdzie można polepszać swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego i wiele, wiele innych.

Bardzo cieszę się, że zdecydowałam się na studia w Londynie. Póki co, jest to wymagające czasu i poświęcenia, ale również satysfakcjonujące i ciekawe doświadczenie. Serdecznie polecam.”