Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!   Działamy już od 2003 roku.

Episteme - pierwsze na rynku dla osób z Polski!    Działamy już od 2003 roku.

STUDENCI O STUDIACH
I POMOCY EPISTEME

Damian ze Świebodzina (woj. lubuskie), przyjęty na 1 rok BA Business Management.

„Studia w Anglii diametralnie różnią się od studiów w Polsce. Porównanie mam głównie dlatego, że moi rówieśnicy zaczęli studia wiele wcześniej – ja zmieniałem szkołę na liceum 4 letnie. Co najlepsze, są one jak najbardziej wykonalne.

Na początku, kiedy znajomy wspomniał mi o Episteme i pisał o studiach za granicą jak gdyby było to coś oczywistego, byłem strasznie sceptyczny i nie wierzyłem, że mam szansę dostać się na uniwersytet w UK. A właśnie teraz, pisząc tę wypowiedź, siedzę w moim pokoju w Anglii, drugim okiem przeglądając notatki ze studiów.

Z rzeczy, które mogą być istotne dla osób zainteresowanych studiowaniem tutaj: początki są trudne, ale nie są niewykonalne. Episteme jest jednak naprawdę genialną organizacją, w szybkim tempie pomagają załatwić wszystkie sprawy potrzebne na studia, szybko zorganizowali mi studia bez certyfikatu z j.ang. i pomogli dostać znakomitą pomoc finansową.

Pisząc się na przyjazd tutaj, trzeba się liczyć z odrobiną stresu w kwestii załatwiania wszystkich potrzebnych dokumentów, szukania pracy, a co za tym idzie ubiegania się o numer NIN, ale moim zdaniem, biurokracja tutaj jest bardziej przyjazna niż w Polsce i nie jest to wcale trudne.

Ludzie w tym kraju są niesamowicie przyjaźni (a przynajmniej w mieście, w którym mieszkam), znajomość angielskiego na początku jest kłopotliwa, ale po trzech miesiącach przebywania tutaj, żadnych oporów z porozumiewaniem się w tym języku nie mam i mój angielski poprawił się nie do poznania.

Bardziej z życia wzięte: można uczyć się i pracować jednocześnie – przez 2 dni w tygodniu (max 13 godzin na moim kierunku) jestem na uczelni, przez 4 dni pracuję na nocnych zmianach i znajduję jednocześnie czas dla siebie – utrzymuję się samodzielnie i bez problemów. Jedyne czego można się bać to początku i zderzenia kulturowego, ale jeśli ktoś ma wystarczająco dużo motywacji, to warto spróbować.”