Damian ze Świebodzina (woj. lubuskie), przyjęty na 1 rok BSc Psychology.

Studenci o studiach i pomocy Episteme

episteme big ben

STUDENCI O STUDIACH I POMOCY EPISTEME

Damian ze Świebodzina (woj. lubuskie),
przyjęty na 1 rok BSc Psychology.

„Studia w Anglii diametralnie różnią się od studiów w Polsce. Porównanie mam głównie dlatego, że moi rówieśnicy zaczęli studia wiele wcześniej – ja zmieniałem szkołę na liceum 4 letnie. Co najlepsze, są one jak najbardziej wykonalne. Na początku, kiedy znajomy wspomniał mi o Episteme i pisał o studiach za granicą jak gdyby było to coś oczywistego, byłem strasznie sceptyczny i nie wierzyłem, że mam szansę dostać się na uniwersytet w UK. A właśnie teraz, pisząc tę wypowiedź, siedzę w moim pokoju w Anglii, drugim okiem przeglądając notatki ze studiów.

EPISTEME studia w Anglii i w Londynie

Z rzeczy, które mogą być istotne dla osób zainteresowanych studiowaniem tutaj: początki są trudne, ale nie są niewykonalne. Episteme jest naprawdę genialną organizacją, w szybkim tempie pomagają załatwić wszystkie sprawy potrzebne na studia i mają szeroki wybór uczelni. Pisząc się na przyjazd tutaj, trzeba się liczyć z odrobiną stresu w kwestii załatwiania wszystkich potrzebnych dokumentów, wypełniania aplikacji o pożyczkę studencką i stypendium, szukania pracy, a co za tym idzie ubiegania się o numer NIN, ale moim zdaniem, biurokracja tutaj jest bardziej przyjazna niż w Polsce i nie jest to wcale trudne.

Ludzie w tym kraju są niesamowicie przyjaźni (a przynajmniej w mieście, w którym mieszkam), znajomość angielskiego na początku jest kłopotliwa, ale po trzech miesiącach przebywania tutaj, żadnych oporów z porozumiewaniem się w tym języku nie mam i mój angielski poprawił się nie do poznania.

Bardziej z życia wzięte: można uczyć się i pracować jednocześnie – przez 4 dni w tygodniu (max 14 godzin na moim kierunku) jestem na uczelni, przez 4 dni pracuję na nocnych zmianach i znajduję jednocześnie czas dla siebie – utrzymuję się samodzielnie i bez problemów. Jedyne czego można się bać to początku i zderzenia kulturowego, ale jeśli ktoś ma wystarczająco dużo motywacji, to warto spróbować.”

episteme czytaj dalej powrot

Można skontaktować się za pomocą formularza kontaktowego:

Skontaktuj się
i zacznij spełniać
swoje marzenia!

Do odważnych
świat należy!
No Comments

Post A Comment